SZYBKI KONTAKT 7.00 - 16.00

Nefere

Zaloguj się
Logowanie
Nowe konto
Do darmowej wysyłki brakuje: 100 zł Darmowa wysyłka!
okazja dnia
Farba magnetyczna podkładowa 0,75l
Farba magnetyczna podkładowa 0,75l
Farba magnetyczna podkładowa 0,75l
Farba magnetyczna podkładowa 0,75l
Farba magnetyczna podkładowa 0,75l
Farba magnetyczna podkładowa 0,75l
Strona główna / Produkty / Pokój dziecka / Farby specjalne / Space Creation farby - Farba magnetyczna podkładowa 0,75l

Farba magnetyczna podkładowa 0,75l

Nasze opinie:
Cena:
38,90 zł
Ean:
5906874753927
Dostępność:
Produkt dostępny
Wysyłka:
Wiek:
Od urodzenia
Producent:
Space Creation farby
Ilość:

Świetnym sposob na zmianę otaczającej nas przestrzeni. Space Creation farba magnetyczna podkładowa umożliwia stworzenie tablicy magnetycznej na ścianie. Wystarczy pomalować i gotowe. 

Farba magnetyczna to czarna akrylowa, wodorozcieńczalna, farba do wymalowań wewnętrznych, zawierająca dodatek magnetytu żelazowego, który nadaje jej właściwości przyciągające magnesy. Farbę można stosować w pokoju dziecięcym, kuchni, salonie, biurze i w innych miejscach np. szkole, restauracji itp. Farba magnetyczna sprawia, że ściana zachowuje się jak powierzchnia lodówki-przyciąga lekkie magnesy. W ten sposób możemy dekorować ściany i sufity bez stosowania pinezek, kleju czy taśm samoprzylepnych. Jest to farba podkładowa koloru czarnego, więc aby uzyskać inny kolor można po naniesieniu na ścianę farby pokryć ją jeszcze farbą nawierzchniową w danym kolorze bądź Farbą do tablic (dostępna również w naszym sklepie). Można będzie w ten sposób połączyć pisanie kredą po ścianie i umieszczanie na niej za pomocą magnesów rysunków, zdjęć i plakatów. Niemniej nie zalecamy malowania jasnymi farbami, bo każda kolejna warstwa farby osłabia efekt magnetyczny.

ZASTOSOWANIE

Do nakładania na tynk, beton, płyty gipsowe, tapety oraz inne podłoża po ich wcześniejszym przygotowaniu. Najczęściej dekorowane są mieszkania, biura oraz inne pomieszczenia użyteczności publicznej. Może być stosowana na wszystkich powierzchniach nadających się do malowania farbami lateksowymi.

Nie stosować CIĘŻKICH MAGNESÓW.

ZALETY FARBY:

pozwalająca uzyskać efekt ściany przyciągającej magnesy
powłokę farby magnetycznej można pokrywać farbą w dowolnym kolorze lub pokrywać cienką tapetą
WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE STOSOWANIA

SPOSÓB UŻYCIA

Przygotowanie podłoża:

Farba magnetycznawymaga podłoża mocno związanego, suchego, oczyszczonego ze starych, łuszczących się powłok malarskich, bez spękań, wolnego od kurzu i tłustych plam. Słabo związane podłoża należy zagruntować gruntem głęboko penetrującym. Tynki oraz wszelkiego typu produkty zawierające cement i wapno wymagają 4-tygodniowego okresu karbonizacji. W przypadku pominięcia tego okresu może dojść do uszkodzenia dekorowanej powierzchni.

METODY NAKŁADANIA

Farbę magnetyczną aplikuje się wałkiem malarskim z krótkiego włosia lub pędzlem. Nie stosować metody natryskowej. Nakładać grube warstwy. Nie starać się rozsmarowywać farby.

Malowanie należy przeprowadzać w temperaturze powyżej 5C. Przed użyciem farbę należy dokładnie wymieszać. Nie rozcieńczać i nie mieszać jej z innymi farbami. W przypadku, gdy w późniejszym czasie trzeba będzie usunąć farbę, należy nakładać ją na wytapetowane podłoże. Używać tylko na gładkich powierzchniach. Nałożona farbę należy zostawić na 4 godziny do wyschnięcia, a dopiero potem nakładać nową warstwę lub farbę nawierzchniową. Aby osiągnąć zadawalający efekt zaleca się wymalowanie co najmniej 3 warstw farby. Skuteczność farby magnetycznej zależy od grubości nałożonych warstw i wielkości oraz siły magnesów. Kilka warstw zwiększa efekt przyciągania, słabe magnesy nie przylegają. Nie należy stosować ciężkich magnesów. Powłokę pokrytą farbą magnetyczną można malować większością farb i lakierów wodorozcieńczalnych w dowolnym kolorze.

MAGAZYNOWANIE

Przechowywać w oryginalnych, szczelnie zamkniętych opakowaniach w temperaturze

+5 do +30C. Chronić przed zamarzaniem.

OKRES PRZYDATNOŚCI

24 miesiące od daty produkcji.

OPAKOWANIE - 0,75 L

GĘSTOŚĆ: 1,85-1,95g/cm3 - wybierając farbę magnetyczną porównaj jej gęstość. Inni producenci ukrywają ten wskaźnik, ponieważ ich farba jest rzadsza i przy nałożeniu trzech warst farby nie można uzyskać takiego przyciągania jak przy użyciu naszej farby.

WAGA PUSZKI brutto: 1,55 kg, netto 1,45kg.

ZUŻYCIE - 3,5 do 4,5m2 na JEDNĄ warstwę z puszki z zależności od chłonności podłoża i grubości nakładanej warstwy zależnej od długości włosia wałka malarskiego.

Referencja: N3107

LZO –19 g/l , Kat. A/a FW, Dopuszczalne: 30 g/l

Karta techniczna