SZYBKI KONTAKT Zadzwoń w poniedziałek

Nefere

Zaloguj się
Logowanie
Nowe konto
Do darmowej wysyłki brakuje: 100 zł Darmowa wysyłka!
okazja dnia

Marakasy

Marakasy z oferty Nefere.pl to pierwsze instrumenty dla Waszego dziecka wykonane z lakierowanego drewna. Są one kolorowe i atrakcyjne pod względem wyglądu, a niektóre z nich przybrały formę sympatycznych zwierzątek. Zabawki te świetnie sprawdzają się w różnego rodzaju zabawach muzycznych, rozwijają poczucie rytmu u dzieci oraz ich koordynację ruchową. Mogą posłużyć także jako grzechotki dla małych dzieci. Najważniejszą funkcją marakasów jest wprowadzenie maluchów w świat muzyki, który jest równie bawiący, co rozwijający. Naukowo zostało udowodnione, że dzieci, które podczas najmłodszych lat miały kontakt z instrumentami muzycznymi, znacznie lepiej radzą sobie w szkole i mają o wiele bardziej rozwiniętą i kreatywną wyobraźnią. Nauka gry na instrumencie pozytywnie wpływa na rozwój dzieci, gdyż poprzez poznawanie kolejnych sekwencji dźwiękowych uczą się one wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce. Nie trzeba chyba wspominać, że ma to spore przełożenie na sprawność rozwiązywania problemów i zadań w szkole.


Marakas jest instrumentem, który idealnie nadaje się do rozbudzenia w dziecku ciekawości muzycznej. Dla najmłodszych zabawa nim będzie bodźcem dźwiękowym, a dla starszych dzieci świetnym wprowadzeniem i nauką wyczucia rytmu. Dzięki kontaktowi z instrumentami muzycznymi dziecko uczy się wielu umiejętności artystycznych, lecz także alternatywnego i kreatywnego myślenia, które poza tworzeniem własnych melodii pozwoli mu rozwiązywać problemy w ciekawy, nietuzinkowy sposób. W późniejszym wieku mogą wykorzystać tak rozbudowaną wyobraźnię do wdrażania w życie ciekawych, innowacyjnych rozwiązań. Poza tym to rewelacyjna zabawka, która z pewnością przyda się podczas występów.


Warto więc wybrać marakasy drewniane dla swoich maluchów i pozwolić im w przyjemny sposób rozwijać określone zdolności. Kto wie, może okaże się, że mamy w rodzinie uzdolnionego, młodego muzyka. Gorąco zachęcamy do obejrzenia naszej oferty, nie tylko marakasów, lecz także pozostałych kategorii rewelacyjnych zabawek, które mamy w ofercie.