Viga - Cylindry dotykowe - układanka zmysłów

Marka drewnianych zabawek Viga została zarejestrowana w 2003 roku. Zawiera kolekcję najlepiej sprzedających się produktów oraz najnowszych projektów. Każdego roku marka Viga dostarcza nowych produktów do swojej kolekcji.

Naturalne, bezpieczne, ekologiczne i pełne zabawy oto cechy wyróżnające markę.

Dzięki swojemu designowi, wysokiej jakości i przystępnej cenie zabawki tej marki sprzedają się dobrze w Europie, Ameryce, Bliskim Wschodzi oraz Japonii i Australii. 

Cylindry dotykowe - układanka zmysłów

Cena:
45.00 zł
Dostępność:
Produkt dostępny
Wiek:
od 3 lat
Producent:
Ilość:
- +
Kup na prezent:

Koszt pakowania 10zł

Opakowanie dla:

Opis produktu

Cylindry dotykowe to sensoryczna zabawka wykorzystująca głównie zmysł dotyku.
Zabawa polega na dopasowaniu klocka do odpowiedniego miejsca na drewnianej planszy. Klocki mają jednakowy kształt,a różnią się jedynie strukturą wewnątrz drewnianego cylindra.

Gra zaczyna się od zdjęcia wszystkich cylindrów (klocków z planszy), a następnie ich wymieszania. Najlepiej wrzucić je do jakiegoś woreczka lub pudełka, aby nie było mowy o podglądaniu;-) 

Pierwszy gracz kładzie planszę przed sobą na stole i zamyka oczy lub najlepiej losuje klocek z pudełeczka. Następnie dotyka powierzchni klocka, a na przykład drugą ręką próbuje odnaleźć taką samą fakturę na lanszy przed sobą. Po wskazaniu miejsca wyciąga klocek i sprawdza czy właściwie odgadnął.

Drugi sposób gry jest nieco trudniejszy i polega na zapamiętaniu faktury klocka. Gracz po dotknięciu klocka z zamkniętymi oczami na chwilę go odkłada do góry dnem. Teraz natrudniejsza część :) Gracz szuka na planszy takiej samej faktury klocka i jak już zdecyduje gdzie powinien być umieszczony klocek wybiera miejsce i umieszcza cylinder. Jeśli klocek się zgadza gracz zachowuje go i próbuje kolejny raz. W razie pomyłki swoją szanse odgadnięcia otrzymuje kolejny gracz.

Zwycięża ten kto na koniec ma najwięcej cylindrów.

Udanej zabawy ;-)

W zestawie 10 cylindrów i podstawa.

Wiek: 3+

Wymiary podstawy: 27 x 11 x 2cm
Wymiary cylindra: 4 x 2cm

Referencja: V58483
Deklaracja zgodności CE

Dodaj opinię o produkcie

Ocena:

Produkty podobne

nasze marki

kot
pies