SZYBKI KONTAKT Zadzwoń w poniedziałek

Nefere

Zaloguj się
Logowanie
Nowe konto
Do darmowej wysyłki brakuje: 100 zł Darmowa wysyłka!
okazja dnia
Strona główna / Blog / Nowa seria Adam Toys

Nowa seria Adam Toys

Marka Adam Toys to od początku nie tylko zabawki. Każda nowa linia ma nieść przesłanie, wiedzę i misję. Pierwsza linia zwierzęta leśne miała odkrywać zwierzęta, które żyją obok nas w naszej strefie klimatycznej. Po bardzo popularnych zwierzętach ze wsi czy safari miała pokazywać również inne stworzenia i zachęcać do ich poznania. Druga z serii Dzieci świata miała z kolei pokazywać, że choć jesteśmy różni, żyjemy na tej samej planecie i możemy razem się bawić, współpracować, poznawać. Że to co obce wcale nie jest gorsze. Przesłaniem linii jest nauka tolerancji i otwartości na to, czego nie znamy.

Nowa linia to zwierzęta arktyczne. Ta linia powstała po to, aby pokazać zwierzęta i gatunki zagrożone wyginięciem i uwrażliwiać na problemy związane z ociepleniem klimatu. Większość zwierząt arktycznych znalazła się bowiem w tarapatach przez działalność człowieka. Chcemy je pokazywać póki jeszcze są, a jednocześnie uczyć dzieci od najmłodszych lat troski o środowisko. 

Przedstawiciele tej serii to:

- niedźwiedź polarny Nuka - główny gatunek zagrożony wyginięciem z powodu ocieplenia klimatu i topienia się pokrywy śnieżnej. Uważa się, że gatunek może wyginąć do końca tego stulecia

- waleń Ujo (Jan) - to bardzo rozległa grupa ssaków morskich obejmująca nie tylko ogromne płetwale czy kaszaloty ale również delfiny, morświny czy orki. Większość gatunków jest zagrożona z powodu działalności człowieka i polowań na te zwierzęta. Aktualnie polowania są dozwolone tylko w określonych miejscach i regulowane przepisami.

- lis arktyczny MASE wpisany na Międzynarodową czerwoną listę gatunków zagrożonych

- foka AMA wraz z lisem jest wpisana na Międzynarodową czerwoną listę gatunków zagrożonych, również w Polsce foki pospolite wpisane są na listę gatunków chronionych

- pingwin Jansi - pingwiny są uważane za "czuły wskaźnik" ekosystemu morskiego. Niestety większość gatunków pingwinów np. pingwin cesarski jest zagrożona wyginięciem do końca bieżącego wieku. Ma to związek z ociepleniem klimatu co skutkuje brakiem pożywienia dla tych ptaków.

- sowa arktyczna Pitsi a dokładniej puchacz śnieżny to kolejny gatunek wpisany na listę zagrożonych wyginięciem. Również w Polsce jest to gatunek chroniony.

- renifer Orto został wpisany na listę gatunków zagrożonych wyginięciem w 2015 roku. Spośród podgatunków renifer mały wyróżnia się najmniejszą populacją. W 2004 roku było ich jedynie około 2000 osobników.

Być może to ostatni moment, aby uratować te gatunki. Dlatego my i nasze dzieci powinniśmy poznać je bliżej i mieć świadomość jak bardzo nasza ludzka działalność jest szkodliwa. To ten mniej przyjemny aspekt naszego wygodnego życia, ale kto wie być może wśród naszych dzieci jest jakiś przyszły działacz, naukowiec, urzędnik, który wpłynie na los tych zwierząt i całej planety. Na tą chwilę z serii zwierzęta arktyczne dostępne są następujące zabawki:

1. Zabawki muzyczne: gitara, marakasy i tamburyna

         

2. Układanki: z uchwytami, kostki, warstwowa

      

3. Układanki przestrzenne: kubeczki ze zwierzątkami oraz kuleczki do układania i sortowania kolorów