SZYBKI KONTAKT 7.00 - 16.00

Nefere

Zaloguj się
Logowanie
Nowe konto
Do darmowej wysyłki brakuje: 100 zł Darmowa wysyłka!
okazja dnia
Strona główna / Blog / Wakacje z głową

Wakacje z głową

Lato i wakacje to pora kiedy w nasze życie wdziera się przyjemny luz i odprężenie. To pora odpoczynku, leniuchowania i relaksu. Wszyscy mamy do niego prawo i tęsknimy za nim przez cały rok, ale wakacje udane to przede wszystkim wakacje bezpieczne. Niestety od bycia rodzicem w zasadzie urlopu nie ma. 

1. Bezpieczni na słońcu - skóra dzieci jest bardziej wrażliwa, dlatego warto o nią zadbać wcześniej. Jeśli Wasze dziecko na co dzień nie spędza zbyt wiele czasu na słońcu wypuszczenie go nagle na cały dzień może nie skończyć się dobrze. Pamiętajmy o kremach z filtrem i o czasie ekspozycji słonecznej, zwłaszcza na początku wypoczynku. Równie ważne, jak ochrona skóry jest ochrona oczu i głowy. Warto zaopatrzyć się w lekkie czapeczki z daszkiem, kapelusze, chustki czy okulary przeciwsłoneczne.

2. Bezpieczni w upał - kolejna ważna rzecz to odpowiednie nawodnienie. Pamiętajmy, że organizm dziecka szybciej reaguje na brak płynów. Butelka wody to podstawowe wyposażenie podczas wycieczki. To właśnie woda, nie soczek, cola czy inny słodki napój najlepiej spełni swoją funkcję podczas upalnego dnia. A przy okazji warto pamiętać, że można pić wodę z kranu i zamiast kupować tony plastikowych butelek może warto zakupić jedną ciekawą butelkę wielokrotnego użytku lub bidonik na wodę, którą zawsze warto mieć ze sobą. A jeśli Wasze dziecko nie potrafi jeszcze pić z kubka polecamy kubek treningowy Reflo. W końcu wakacje to dobry czas na trening nowych umiejętności.

3. Bezpieczni w wodzie - nigdy, pod żadnym pozorem nie spuszczam dzieci z oczu w wodzie. Nie ma znaczenia czy jest ratownik, czy wydzielone kąpielisko, basen czy inny zbiornik. To Wasze dziecko jest najważniejsze, a rodzice mają obowiązek go strzec. Ustalcie zasady. Pilnujcie dzieci na zmianę. Woda jest bardzo niebezpieczna i wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do tragedii. Pamiętajcie również, że topiący się nie wezwie pomocy, bo najczęściej osoba, która się topi robi to w ciszy. Dlatego obserwujcie dzieci w wodzie i bądźcie czujni. Oczywiście warto uczyć dzieci pływać. Płetwy, ogony syrenie, kółka czy rękawki to pomocnicy, którzy umilą czas spędzony w wodzie, ale nie usprawiedliwiają braku opieki.

4. Bezpieczni podczas zabawy - rower, deskorolka, rolki, hulajnoga i inne tym podobne to rewelacyjni letni przyjaciele, z których warto korzystać, ale z głową. Dlaczego rodzice nie wymagają kasku np. na rower, skoro głowa jest najważniejszą częścią ciała, o którą powinniśmy zadbać, a rower najbardziej popularnym, a co za tym idzie kontuzjogennym sprzętem. Dlaczego nie jeździć w kaskach? Ochraniacze na rolki to również podstawowe wyposażenie nawet sportowców. Zachęćmy dzieci do korzystania. 

5. Bezpieczni po prostu - czyli rozmawiajmy z dziećmi o potencjalnych zagrożeniach, uczulmy na to jak się zachowywać, a czego nie robić. Wakacje niestety nie zwalniają nas z bycia czujnym, a na dzieci czyha wiele niebezpieczeństw. Róbcie z dziećmi scenki. Inscenizujcie potencjalnie niebezpieczne sytuacje wszytko po to, aby z wakacji wrócić tylko z przyjemnymi wspomnieniami.

Photo by Alan Rodriguez on Unsplash