SZYBKI KONTAKT 7.00 - 16.00

Nefere

Zaloguj się
Logowanie
Nowe konto
Do darmowej wysyłki brakuje: 100 zł Darmowa wysyłka!
okazja dnia
Strona główna / Blog / Dzieci świata

Dzieci świata

Dzieci Świata to nowa linia marki Adam Toys. Po zwierzętach leśnych przyszła pora na dwunożnych mieszkańców całego globu. Tym razem nie chodzi o Polaków czy Europejczyków. Nie chodzi o mieszkańców miast czy wsi. Chodzi o pokazanie, że choć dzieci są różne, mają różne kolory skóry, różne oczy, rysy twarzy, różne zainteresowania, kultury czy religie to łączy je chęć do zabawy i radość odkrywania.

Nie ma znaczenia narodowość kiedy w grę wchodzi wyścig na torze. Miasto może być domem dla wielu ludzi, a mapa pokazuje nam jak wiele ciekawych miejsc ma dla nas świat. Pokazywanie dzieciom odmiennych kultur, osób, które się od nas różnią ma za zadanie uczyć ich tolerancji i empatii. To właśnie główne przesłanie tej linii dlatego poznajcie dzieci z każdego kontynentu, które reprezentują tą serię i są bohaterami zabawek:

  1. Europa to oczywiścia Adam i Ania - to imiona występujące praktycznie w każdym z krajów w prawie identycznej formie. Typowi Europejczycy w klasycznych ubiorach.
  2. Ameryka Północna Ethan i Emma - jedne z najpopularniejszych imion na kontynencie. Oboje w kowbojskich strojach.
  3. Ameryka Południowa to Brazylijka Tania i Jose z Peru - w krajach gdzie panuje autentyczna dowolność w wyborze imion. Brazyjia to oczywiście kraj karnawału i samby, a Jose w charakterystycznym kapeluszu i poncho.
  4. Afryka to Ayo czyli "radość" pochodząca z Nigerii oraz Um "życie" pochodzący z Malawi w Afryce Centralnej. Oczywiście mieszkańców Afryki poza strojem odróżnia również kolor skóry.
  5. Australię reprezentują Jack i Jil - przodkowie autentycznych Aborygenów, w indiańskich strojach z typowymi białymi kropkami na skórze.
  6. Azja zaś to pochodzący z Chin Bao "skarb" oraz Misaki z Japonii, której imię skłąda się z dwóch elementów "Mi" piękno oraz "Saki" kwitnąć. Skośne oczy czy chiński kapelusz również pomogą ich odróżnić od reszty. 

  

Bycie różnym ma też wiele zalet. Możemy się uczyć od siebie nawzajem i rozwijać nowe umiejętności. Możemy poznawać zwyczaje, kulturę, religię, potrawy, zabawy nawet wtedy, gdy sami wolimy własne, nie przeszkadza to w akceptowaniu innych. Okazywanie wzajemnego szacunku buduje w nas poczucie wspólnoty, bo przecież wszyscy jesteśmy dziećmi Matki Ziemi.

Na tą chwilę zabawki z linii dzieci świata to: tablica motoryczna dla maluchów, układanka mapa świata, tor z autkami.

      

Do tych produktów dołączyła właśnie kolejna układanka obrotowa:

   

Photo by Yannis H on Unsplash