Zręcznościowa gra - wieża balansująca
Zręcznościowa gra - wieża balansująca
Zręcznościowa gra - wieża balansująca
Zręcznościowa gra - wieża balansująca
Strona główna / Produkty

Zręcznościowa gra - wieża balansująca

Nasze opinie:
Cena:
39,90 zł
Ean:
4013594567626
Dostępność:
Produkt dostępny
Wysyłka:
Płeć:
Wiek:
Od 5 lat
Producent:
Goki
Ilość:

Klasyczna, zręcznościowa gra znana od wielu lat i wciąż bardzo popularna ze względu na emocje, które wywołuje podczas grania. Ze względu na wysoki poziom rozgrywki jaki oferuje ta układanka, polecamy ją również dorosłym. Niech was nie zwiedzie prostota tej gry, ułożenie wieży ze wszystkich elementów wcale nie jest takie proste a tym bardziej jeśli wylosowany kolor niekoniecznie będzie pasował w danej chwili :)

Gra polega na ułożeniu wieży z wszystkich dostępnych elementów. Każdy z elementów jest w kształcie walca, jednak różnią się one wysokością oraz szerokością podstawy. Każdy gracz wyrzuca na kostce jeden z kolorów (jeżeli gracz wyrzuci obszar wielokolorowy, może wybrać dowolny klocek) i umieszcza na platformie klocek w tym właśnie kolorze. Klocki można układać obok siebie, nie trzeba od razu układać klocków na sobie, ważne jednak aby wszystkie elementy znajdowały się w obrębie platformy. Jeżeli wieża gracza zawali się podczas układania, gracz zostaje wyeliminowany a pozostali gracze kontynuują grę. Jeżeli gracz wyrzuci kolor, w którym nie ma już klocków rzuca dalej do momentu w którym wyrzuci kolor klocka, który jest dostępny lub w przypadku ostatniego klocka po prostu kończy wieżę tym samym zostając zwycięzcą.

Do zalet gry możemy zaliczyć :

  • klocki są bezpieczne - pozbawione syntetycznych substancji chemicznych, wykonane z naturalnego tworzywa - drewna
  • pobudzają kreatywność - stanowią pretekst do samodzielnej i twórczej zabawy
  • pomagają w ćwiczeniu motoryki - dziecko dotyka klocki (powierzchnie, krawędzie), precyzyjnie układa klocki, przechodzi przez wybudowane konstrukcje, przesuwa je
  • pomagają poznawać takie pojęcia jak: grawitacja, punkt ciężkości, równowaga itd...
  • kolorowe klocki - to zachęta do podjęcia gry przez najmłodszych a przy okazji możliwość do wprowadzenia dodatkowego wariantu gry

Gra zapakowana w elegancki kartonik. Idealnie sprawdzi się jako niedrogi prezent, który przyniesie dużo radości i emocji podczas rozgrywki :)

Materiał: lakierowane drewno

Ilość elementów 27, w tym: klocki w 5 różnych wariantach i kolorach po 5 szt., kostka do gry oraz drewniana podstawka.

W zestawie znajduje się także szczegółowa instrukcja w języku polskim.

Wiek: 5+

Referencja: 56762

Deklaracja zgodności CE