Gra logiczna Kalaha Mankala
Gra logiczna Kalaha Mankala
Strona główna / Produkty

Gra logiczna Kalaha Mankala

Nasze opinie:
Cena:
119,90 zł
Ean:
4013594567893
Dostępność:
Produkt dostępny
Wysyłka:
Płeć:
Wiek:
Od 8 lat
Producent:
Goki
Ilość:

Kalaha inaczej zwana Mankala to gra logiczna, która pochodzi z Afryki. Gra polega na zebraniu jak największej ilości kamieni poprzez ich umiejętne rozłożenie w dołkach. Gra świetnie sprawdzi się do wspólnego spędzania czasu, a także do zabrania jej ze sobą np. w podróż, na wycieczkę, do znajomych.

Gra została wykonana z dbałością o szczegóły, a zestaw zawiera:

  • pięknie wykonaną drewnianą podstawę z wysokogatunkowego drewna 
  • 72 kamienie półszlachetne
  • woreczek na kamienie
  • instrukcję

Dzięki zastosowaniu kamieni półszlachetnych otrzymujecie barwne kamyczki o różnorodnych kształtach i kolorach. Podstawa zawiera magnes.

Zasady gry: 

Plansza zawiera 12 pól i dwa większe tzw. domy. Do każdego z graczy należy sześć pól leżących wzdłuż planszy i dom, czyli większy otwór po prawej stronie. Na początku gry w każdym z dołków należy położyć 6 kamieni.

Ruch polega na wyjęciu wszystkich kamieni z któregokolwiek z 6 własnych pól i rozłożeniu po jednym kamieniu do kolejnych pól (nie omijając własnego domu i pól należących do drugiego gracza) w kierunku odwrotnym do wskazówek zegara. Jeżeli ostatni kamień wyląduje we własnym domu gracz wykonuje następny ruch. Jeśli nie – kolejkę przejmuje drugi gracz.

Jeśli ostatni kamień wyląduje na własnym pustym polu – gracz zabiera wszystkie kamienie z przyległego pola po drugiej stronie planszy i wraz z ostatnim rozkładanym kamieniem umieszcza je w swoim domu (zbicie). Jeżeli w przyległym polu nie ma kamieni nic nie jest przejmowane. Tak samo, ruch nie kończy się biciem, jeżeli ostatni kamień wyląduje na pustym polu przeciwnika.

Gra kończy się kiedy wszystkie pola jednego z graczy są puste, czyli nie ma możliwości wykonania ruchu. W takiej sytuacji pozostałe kamienie lądują w domu drugiego gracza. Wygrywa ten, kto zdobędzie większą ilość kamieni.

Wiek: 8+

Wymiary: 25 x 14 x 4cm

Referencja: 56789

Deklaracja zgodności CE