Słowny młyn Goki
Słowny młyn Goki
Słowny młyn Goki
Słowny młyn Goki
Strona główna / Produkty

Słowny młyn Goki

Cena:
59,90 zł
Ean:
4013594567398
Dostępność:
Produkt dostępny
Wysyłka:
Płeć:
Wiek:
Od 6 lat
Producent:
Goki
Ilość:
prezentKup na prezent
Koszt pakowania 10zł
Opakowanie dla:
dziewczynki
chłopca

Ciekawa gra planszowa dla 1-4 graczy. Układaj słowa z przypadkowych liter i wygrywaj. Jest to gra edukacyjna, która pomaga dzieciom uczyć się układania wyrazów w krótkim czasie. Dzięki tej grze dzieci mogą również nauczyć się różnych działań matematycznych. W grę można grać na cztery różne sposoby, co jeszcze bardziej wpływa na jej atrakcyjność:

  • pierwsza wersja gry polega na ułożeniu, według określonych reguł, jak najszybciej wyrazów składających się z zaznaczonych liter. Najmłodzszy gracz wybiera kilka pól, do których wkłada pionki a następnie kręci kołem. Z wylosowanych liter gracze układają słowa.  Jeśli ktoś ułoży wyraz zdobywa punkt. Kiedy gracz ułoży nieznane słowo traci punkty i zaczyna grę od początku. Osoba, która jako pierwsza ułoży osiem słów wygrywa.
  • druga wersja jest podobna do pierwszej, ale nieco trudniejsza. Gracze muszą ułożyć jak największą ilość słów, ale w jak najkrótszym czasie. Gdy jeden z graczy układa słowo pozostali rzucają kostką, kiedy ktoś wyrzuci 6 oczek czas się kończy. Osoba układająca słowa otrzymuje punkt jeśli ułoży w tym czasie słowo. Jeśli nie kolejka przechodzi na następnego gracza. Wygrywa osoba, która jako pierwsza zdobędzie 8 punktów.
  • trzecia wersja polega na ułożeniu jak największej liczby słów tylko z 3 liter. Gracze wymyślają i zapisują słowa przez określony czas, następnie każdy odczytuje swoje wyrazy i zapisuje punkty, które zdobył. Wygrywa gracz, który zdobędzie jako pierwszy 8 punktów. Punkty zdobywa się w zależności od tego czy słowa zostały wymyślone tylko przez jednego gracza, kilku czy wszystkich.
  • czwarta wersja opiera się na planszy z cyframi. Na początku gracze ustalają jaki wynik trzeba uzyskać, potem najmłodszy gracz wkłada ustaloną ilość pionków w pola i kręci kołem. Następnie z wylosowanych cyfr trzeba jak najszybciej ułożyć działanie odpowiadające wynikowi. Osoba, która jako pierwsza ułozy prawidłowe działanie zdobywa punkt. W kolejnej rundzie znowu najmłodszy gracz kręci kołem i zabawa trwa dalej. Jeśli żaden z graczy nie będzie mógł ułożyć działania matematycznego należy ponownie zakręcić w celu wylosowania innych cyfr. Wygrywa osoba, która jako pierwsza wymyśli 8 działań matematycznych.

Gra zawiera:

  • drewnianą planszę z podwójnym pierścieniem,
  • kostkę,
  • 15 pionków: część do oznaczania liter / cyfr i cztery do oznaczania punktacji

Gra wykonana z drewna, w ciekawej kolorystyce.

Wiek: 6+

Wymiary planszy: 27cm

Referencja: 56739

Deklaracja zgodności CE

Dodaj opinię o produkcie